Cukrová depilácia

Cukrová depilácia je bezpečný, jemný a efektívny spôsob odstraňovania chĺpkov. Pomocou cukrovej pasty sa chĺpky vytrhávajú z tzv. vlasového vačku v smere ich rastu. Ošetrenie je vhodné pre dámy aj pánov. Hladké nohy vám vydržia približne 3–5 týždňov, pri pravidelnej depilácii sa korienok chĺpka naviac oslabuje a časom prestáva rásť úplne. Výsledkom opakovanej depilácie je krásne zamatová pokožka jemná ako bábätko.

Depilácia cukrovou pastou nenesie žiadne riziká. Má prírodné zloženie a nespôsobuje alergické reakcie. Podráždenie pokožky je minimálne, a preto je táto metóda vhodná aj pre citlivú pokožku. Pasta je rozpustná vo vode a jej zvyšky sa dajú ľahko zmyť. Cukor má antibakteriálne účinky, ktoré zabraňujú zápalom.

Dobre vedieť: Na prvé sedenie je potrebné neholiť si ošetrovanú oblasť 2 týždne, aby mali chĺpky najmenej 5mm.

Vosková depilácia

Depilácia voskom spočíva v šikovnom mechanickom odstránení chĺpkov (vytrhnutí) pomocou vosku, ktorého úlohou je prilepiť sa k chĺpkom a odstrániť ich pomocou korienku. Predtým, než chĺpky dorastú, si môžete vychutnávať hladkú pokožku po dobu 3 až 5 týždňov.

Elektro-depilácia

Odstránenie nežiaduceho ochlpenia elektrickou ihlou je efektívnou metódou, pri ktorej dochádza k postupnému zničeniu vlasovej cibuľky.

Pri zákroku sa zavádza do každého vlasového folikulu (miesto, odkiaľ vyrastá chĺpok) veľmi tenká ihlička. Exponovaním elektrického prúdu dochádza k elektrokoagulácii, ktorou sa následne vlasová cibuľka ničí. Takto ošetrený chĺpok sa následne bezbolestne vytiahne. Farba chĺpkov nie je dôležitá. Metóda sa často využíva ako doplnok laserovej epilácie na odstránenie veľmi svetlých a sivých chĺpkov na tvári.

Stav po zákroku: Bezprostredne po zákroku môže na ošetrených miestach dochádzať k začervenaniu kože a opuchu. Pozákrokovú starostlivosť odporúči dermatologická sestra ÚLK . Nesprávna starostlivosť, nečistoty alebo intenzívne slnečné žiarenie epilovaných miest môže zvýšiť riziko vzniku pigmentových škvŕn a trvalých jazvičiek.

Aby sa predišlo vzniku pigmentácií (škvŕn), odporúčame vyhýbať sa intenzívnemu slnečnému žiareniu.

Výsledný efekt: Trvalé odstránenie chĺpkov, po opakovaných zákrokoch.

Odporúčanie: Každý chĺpok je nutné odstraňovať zvlášť. Preto je pri výraznom ochlpení alebo v prípade väčších plôch potrebných viac opakovaní. Počas série zákrokov sa vlasové chĺpky nesmú vytrhávať ani odstraňovať voskom. Ošetrenie sa vykonáva pri dĺžke chĺpkov od 3 mm vrátane.

Metóda nie je vhodná pre ľudí s kardiostimulátorom a poruchami srdcového rytmu, pretože prístroj pracuje s elektrickým prúdom. Taktiež pri kožných ochoreniach v mieste epilácie, resp. poškodení kože.